Yaralı Yaban Hayvanları Mersin Büyükşehir’e Emanet

Yaralı Yaban Hayvanları Büyükşehir’e Emanet

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları arasında imzalanan protokol gereğince doğada yaralı halde bulunan ve tedavisi uzun sürecek olan gerek kanatlı, gerekse memeli tüm yaban hayvanlarının tedavisi ve rehabilite işlemleri Tarsus Hayvan Parkı’nda yapılıyor. Uzman veterinerler tarafından tedavileri tamamlanan yaban hayvanları, tedavi edildikten sonra tekrar doğal yaşam alanlarına bırakılıyor.
13-leylek-213-leylek-313-leylek-413-leylek-5TEDAVİSİ TAMAMLANAN 13 LEYLEK DOĞAYA SALINDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yaban hayatı koruma, kurtarma ve rehabilitasyon hizmeti veren Tarsus Hayvan Parkı ekipleri tarafından göç esnasında yaralanan 13 leylek tedavi edilerek doğaya bırakıldı. Tedavi ve rehabiliteleri tamamlanarak doğaya salınan kuşlar arasında 2 martı ve gri balıkçıl da bulunuyor.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ekiplerince göç esnasında ve kaçak avcılık sebebiyle yaralı vaziyette bulunarak Tarsus Hayvan Parkı ekiplerine teslim edilen 13 leylek, 2 martı ve gri balıkçıl kuşlarının tedavisi tamamlandı. Tedavisi tamamlanan kuşlar göç yolu üzerinde bulunan Göksu deltasına bırakıldı.

13-leylek-1

1 YORUM

  1. Biz mi Onların yaşam alanını işgal ediyoruz yoksa onlar mı bizim yaşam alanımızı işgal ediyor bilmiyorum Fakat yaban hayvanları yaşamayı hak ediyorlar doğayı Bizler kadar kirleten başka bir yaratık daha yoktur doğada özgürce yaşayan hayvanların zaman zaman insanların yol açtığı sebeplerden dolayı sakatlanması yaralanması gibi sebeplere tekrar insanların çözüm bulması sevindirici bir gelişme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here