Urfalı Evladın Babası İçin İsteğini Mersin Belediyesi Yerine Getirdi

Mustafa Karageçili

Şanlıurfa’da ikamet eden Mustafa Karageçili, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden Mersin’de bulunan dedesi Ramazan Karageçili’nin mezarına çiçek ve ağaç dikilmesini talep etti. Mersin Büyükşehir Belediyesi yetkilileri Karageçili’nin talebini değerlendirerek dedesi Ramazan Karageçili’nin mezarına çiçek ve ağaç dikimi gerçekleştirdi.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi hizmet çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte hızlanan hizmet maratonu vatandaşların talepleri doğrultusunda devam ediyor.

 

Şanlıurfa Merkez’de ikamet eden Mustafa Karageçili isimli vatandaş Mersin Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi’ni arayarak Mersin’in Silifke İlçesi Sarıcalar Mahallesi’nde bulunan dedesi Ramazan Karageçili’nin mezarına çiçek ve ağaç dikimi gerçekleştirilmesini talep etti. Mustafa Karageçili’nin talebi Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kısa süre içerisinde değerlendirilerek, Ramazan Karageçili’ye ait mezara çiçek ve ağaç dikimi gerçekleştirildi.

 

Çalışmaların ardından Kuran-ı Kerim okundu

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen dikim sırasında çiçek ve ağaçlar kullanıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri dikim sonrasında mezarın bakım ve onarımını da gerçekleştirdi. Dikim ve diğer çalışmaların tamamlanmasının ardından mezar başında Kuran-ı kerim okunarak dua edildi.

 

“Burhanettin Kocamaz’dan Allah razı olsun”

 

Talep edilen çalışmaların tamamlanmasının ardından kendisine çalışmalar hakkında bilgi verilen Mustafa Karageçili, uzun zamandır dedesi Ramazan Karageçili’nin mezarını ziyaret edemediği için üzüntü duyduğunu ifade ederek, “Dedem geçirdiği kalp krizi sonucunda rahmetli oldu. İşlerimin yoğunluğu dolayısı ile uzun zamandan bu yana dedemin mezarını ziyaret edemiyordum. Ziyaret edemediğim için kendimi rahatsız hissediyordum. Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni de gerek sosyal medya gerekse diğer iletişim alanlarından takip ediyordum. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden böyle bir talepte bulunmaya karar verdim. Onlar da benim bu talebimi gerçekleştirdiler.” dedi.

 

Hizmet talebinin kısa süre içerisinde dikkate alınarak sonuçlandırılmasından dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkür eden Mustafa Karageçili, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’dan Allah razı olsun. Dedemin mezarını uzun zamandır ziyaret edemediğim için üzüntü duyuyordum. Ancak bu üzüntüm Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmaları ile azda olsa hafifledi. Dedemin mezarını en kısa zamanda ziyaret edeceğim.” şeklinde konuştu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here