Trafik Kazasında Yaralanan Deniz Kaplumbağası Ameliyat Edildi

Geçici Hayvan Bakım Evi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi başarılı bir operasyona daha imzasını attı. Trafik kazası sonucu yaralanan ve kabuğu parçalanan yeşil deniz kaplumbağası, Mersin Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi veteriner hekimleri tarafından ameliyat edildi.

Tospik Yeniden Hayata Tutundu

Duyarlı vatandaşların ihbarı üzerine harekete geçen Mersin Büyükşehir Belediyesi Veterinerlik Dairesi ekipleri, hayvan ambulansı ile yaralı kaplumbağayı bulunduğu yerden alarak, Mersin Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi’ne getirdi. Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan ve üzerinden araçların geçmesi sonucu kabuğu parçalanarak, feci şekilde yaralanan yeşil deniz kaplumbağası zorlu ameliyat sonrasında tekrar hayata tutunmayı başardı.
Yaralanan yeşil deniz kaplumbağası vakit kaybedilmeden Mersin Büyükşehir Belediyesi veterinerleri tarafından ameliyata alındı. Yaklaşık 4 saat süren zorlu operasyon ile parçalanan kabukları dikilen kaplumbağanın yaraları da tedavi edildi.
Başarılı ameliyat sonrasında iyileşme sürecine girmesiyle Mersin Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi’nde misafir edilen yeşil deniz kaplumbağasına Tospik adı verildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here