Tarsus Gençlik Kampı’nın ikinci sezonu başladı.

Her yaş grubundan genç ve çocuklar, altı gün boyunca Tarsus Doğa Gençlik Kampı’nda kalarak, doğa, spor ve takım ruhunu eğlenceli bir şekilde öğreniyor.

40 kişilik gruplar halinde gençlerin yaz dönemini en iyi şekilde değerlendirmeleri sağlanan kampta, gençlere uzman eğitmenler eşlik ediyor.

tarsuskamp-3

Altı gün boyunca doğa ile iç içe tatil yapan gençler güne sabah sporuyla başlıyor. Hep beraber yapılan kahvaltının ardından kamp programı dahilinde drama, eğlenceli oyunlar ve çeşitli eğitim çalışmaları gerçekleşerek, gençler vakitlerini en etkili şekilde değerlendiriyor.

Badminton, futbol, basketbol, voleybol ve masa tenisi gibi alanlara sahip olan kampta, gençlere spor bilinci de aşılanıyor. Ulaşım, konaklama ve yiyecek ihtiyaçlarının Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığı Tarsus Gençlik Kampı’nda gerçekleştirilen gezilerle, gençlere Mersin’i daha yakından tanıma olanağı veriliyor.

7 dönem sürecek ve 27 Ağustos’ta sona erecek olan kampın son dönemine engelli öğrenciler de katılacak.

tarsuskamp-1

Bu Kamp Gençlerin Kardeşlik Ruhunu Pekiştiriyor
Tarsus Gençlik Kampı’nda gençlerin, eğlenceli bir şekilde, üretken bir atmosfer içerisinde bireysel becerilerinin, ilgi alanlarının keşfedilmesi ve gençlerin bu alanlara yönlendirilmesi hedefleniyor. Eğlenceyi ve disiplini birlikte yaşatarak daha planlı olmalarının sağlandığı kampta gençler, takım çalışmaları ile birlikte paylaşma ve dostluk duygularını geliştirerek kardeşlik ruhunu pekiştiriyor.

Gençler Kamptan Memnun
Gençlik Kampı’nda eğlenceli ve eğitici zaman geçiren gençler, kampa katıldıklarından dolayı çok mutlu olduklarını belirtirken, kamp atmosferinin kendilerine çok şey kattığını söylediler. Yeni arkadaşlar tanıyarak, zamanlarını en verimli şekilde geçirdiklerini anlatan gençler, daha önce böyle bir olanağa sahip olmadıklarını, bu imkanları kendilerine tanıdıkları için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here