Şehit Aileleri ve Yakınlarını Başkan Ziyaret Etti

mersin şehit aileleri ve gaziler

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 3 Ocak Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yılı dolayısıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yemekte şehit, gazi aileleri ve gaziler ile bir araya geldi. Yemekte konuşan Başkan Kocamaz, “Türk milleti olarak bin yıllık kardeşliğimizi sürdürmek adına ülkemize, milletimize, devletimize, demokrasimize, cumhuriyetimize sahip çıkmak adına her zamankinden daha fazla birlik içerisinde olmak mecburiyetindeyiz” dedi.

Şehit, gazi aileleri ve gaziler için düzenlenen yemeğe Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Kanat, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Fatih Erhan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ile şehit, gazi aileleri, gaziler ve dernek temsilcileri katıldı.

Yemekte konuşma yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, sözlerine Mersin tarihinin en önemli günü olan 3 Ocak Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yılında, vatanı canları pahasına koruyan şehit ile gazileri rahmet ve minnetle andığını ifade ederek başladı.

Sözlerine ülkenin içinde bulunduğu zor döneme dikkat çekerek devam eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiğini ifade etti. Başkan Kocamaz, “Ülkemiz, yüz yıl önceki durum gibi yine maalesef zor günler geçiriyor. Hain emeller peşinde koşan dâhili ve harici düşmanlar yine sahnede. Yaklaşık 30 küsur yıldır ülkemizin bir bölgesini Türkiye Cumhuriyeti topraklarından koparmak isteyen hainlere bugün yenileri eklendi. Bunların bir kısmı Allah diyerek, bir kısmı İllallah diyerek bu milleti vurmaya çalışıyor. Bizler Türk milleti olarak bin yıllık kardeşliğimizi sürdürmek adına, ülkemize, milletimize, devletimize, demokrasimize cumhuriyetimize sahip çıkmak adına her zamankinden daha fazla birlik içerisinde olmak mecburiyetindeyiz” şeklinde konuştu.

Mersin Valisi Özdemir Çakacak ise yaptığı konuşmada, “Bugün Mersin’in düşman işgalinden kurutuşunun 95. yıldönümü. Anadolu’nun evlatları, Mersin’in evlatları, Torosların evlatları canını verir, bu vatanı vermez. Geldikleri gibi gittiler. Bu yüce millet imkânsızlıklar içerisinde inancı ile ne kadar büyük bir millet olduğunu tüm dünyaya gösterdi” ifadelerine yer verdi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ayrıca 3 Ocak Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yılı kutlamaları kapsamında Mersin Valisi Özdemir Çakacak ve Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız ile beraber Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mersin Şubesi’ni ziyaret etti. Şehit aileleri ve Gaziler ile sohbet eden Başkan Kocamaz ziyaretin ardından Mersin Şehitliği’ni ziyaret etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here