Öğrencilerin Çevre Bilincine Büyükşehir Katkısı

BÜYÜKŞEHİR-ÖĞRENCİLERİN-ÇEVRE-BİLİNCİNİ-ARTIRIYOR-2-300x200

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılından bu yana okullarda düzenlenen ve öğrencilerin çevre duyarlılığını artırmayı amaçlayan “Çevre Bilinçlendirme Eğitimleri” 2016-2017 eğitim-öğretim yılında da devam ediyor.

Güz dönemi boyunca Mersin’e bağlı 13 ilçede toplam 21 okulda gerçekleşmesi planlanan ve yoğun ilgi gören eğitimlere bu güne kadar 71 okulda 4. ve 5. sınıflardan oluşan 8 bin öğrenci katılım sağladı. 2016 yılı sonunda çevre eğitimlerine katılan öğrenci sayısının 81 okulda 9 binin üzerine çıkarılması hedefleniyor.

BÜYÜKŞEHİR-ÖĞRENCİLERİN-ÇEVRE-BİLİNCİNİ-ARTIRIYOR-8-300x200

Çevre konusunda farkındalık yaratarak çocukların çevreye daha duyarlı bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen eğitimlerde, resim ve videolardan oluşan sunumların yanı sıra broşürler, afişler, geri dönüşüm kutuları gibi çocukların dikkatini cezbeden materyaller kullanılıyor.

BÜYÜKŞEHİR-ÖĞRENCİLERİN-ÇEVRE-BİLİNCİNİ-ARTIRIYOR-4-300x215

Çevre kirliliğinin sebepleri, önleyici tedbirler, atıklar, geri dönüşüm, iklim değişikliği, küresel ısınma, suyun ve ormanın önemi gibi konulardan oluşan eğitimler sırasında öğrencilerin konulara olan ilgisi ve eğitime katılımları memnuniyet verirken, Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncuları tarafından sergilenen “Geri Dönüşüm” isimli orta oyunu ile atıkların kaynağında ayrıştırılması konusunun eğlenceli bir biçimde pekiştirilmesi sağlanıyor.BÜYÜKŞEHİR-ÖĞRENCİLERİN-ÇEVRE-BİLİNCİNİ-ARTIRIYOR-1-300x200BÜYÜKŞEHİR-ÖĞRENCİLERİN-ÇEVRE-BİLİNCİNİ-ARTIRIYOR-3-300x200

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here