Musa Eroğlu İftarda Mersin’lilerle Buluştu

İftara Doğru Saz Eserleri

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayının gelmesi ile beraber Ulu Camii Meydanı ve Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilen Ramazan etkinlikleri ikinci gününde yine Mersinlilerden yoğun ilgi gördü. Birbirinden renkli aktivitelerin yer aldığı etkinliklerle Atatürk Parkı dolup taşarken etkinlikte sahne alan Musa Eroğlu ise sevenleriyle buluştu.

 
Ramazan ayının maneviyatını ve eski Ramazanların tadını yaşatmak amacıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Ramazan Etkinlikleri bu Ramazan ayında da Mersinlilerden yoğun ilgi görüyor. Ulu Camii Meydanı’nda kurulan bereket dolu sofralarda oruçlar dualar eşliğinde açılırken, Atatürk Parkı’nda kurulan Feshane alanında Ramazan ruhu yaşatılıyor.

 
Ramazan ayının ikinci gününde Ulu Camii Meydanı’nda toplanan Mersinliler İftara Doğru Saz Eserleri ekibi ve Mehmet Beyazıt’ın seslendirdiği tasavvufi şiirler ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile oruçlarını açtı.

 
İftar programının ardından Atatürk Parkı’nda kurulan Feshane alanını ziyaret eden Mersinliler birbirinden renkli aktivitelerin yer aldığı alanda aileleri ile birlikte keyifli bir Ramazan akşamı yaşadı. Feshane evlerinde çocuklar için oluşturulan oyun alanlarında minikler gönüllerince eğlenirken, Amfi Tiyatro’da Kocaeli Tiyatro İz Grubu tarafından sahnelenen çocuk oyunu ‘Okulumu Seviyorum’ ve ‘Hediyeli Çocuk Yarışması’ çocuklara keyifli dakikalar yaşattı. Ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından alandaki tüm çocuklara pamuk şekeri ikram edildi.

 

Musa Eroğlu Mersinlilerle buluştu

 
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Feshane alanında keyifli bir akşam yaşayan Mersinliler etkinlik sonunda sahneye çıkan Türk Halk Müziği sanatçısı Musa Eroğlu’nun seslendirdiği türkülere eşlik etti.

 
Konseri izlemeye gelenler arasında yer alan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise sahneye çıkarak, sanatçı Musa Eroğlu’na çiçek hediye etti. Musa Eroğlu’nun Mersin için bir marka olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Sayın Musa Eroğlu ve ekibine kentimize hoş geldiniz diyorum. Mersin marka bir kent, ama Musa Eroğlu da Mersin’in ayrı bir değeri ve ayrı bir markası. Kendisinin hemşehrisi olmaktan gurur duyuyorum. Bizleri ve Türk kültürünü çok güzel bir şekilde temsil ediyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Birbirinden güzel türkülerin söylendiği gecede Mersinliler adeta türkü ziyafeti yaşadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here