Mezitli Sahili Düzenleniyor

En Başarılı Kentsel Tasarım Projesi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin’e yakışır, düzenli, temiz ve nezih sahiller oluşturarak, Mersin’i sahil şehri kimliğine kavuşturuyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sahil düzenleme projelerinden biri olan Mezitli Sahil Alanında Kentsel Tasarım Projesi kapsamında başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Altın Kentler Platformunca gerçekleştirilen ve kentlerin gelişmişlik göstergelerinden biri olan “Golden City Awards 2017” yarışmasında “En Başarılı Kentsel Tasarım Projesi” seçilerek, ödül alan Mezitli Sahil Alanında Kentsel Tasarım Projesi, 45 kişilik ekibin hummalı çalışmaları ile tüm hızıyla sürüyor.
Yaklaşık dört ay önce başlayan çalışmalar ile kısa sürede % 33’ü tamamlanan Mezitli Sahil Alanında Kentsel Tasarım Projesi kapsamında, alanda taş tahkimat çalışmaları devam ederken, iki tenis kortu ve iki voleybol sahasının beton dökme çalışmaları tamamlandı. Sahile spor yapmaya gelen vatandaşların daha rahat kullanımı için wc, duş ve soyunma kabinini içinde barındıracak olan hizmet binasının da beton dökme çalışmaları başladı. Çalışma sahasında bulunan yağmur suyu hatlarının çıkışları menfez şekline dönüştürülürken, 11 adet seyir terasının beton dökme işlemlerine de başlandı.
Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerinin yürüttüğü çalışmaların devamında iki adet basketbol sahası, 2 km uzunluğunda yürüyüş yolu bandı, 2 km uzunluğunda bisiklet yolu, kondisyon alanı, çocuk oyun alanları, engelli çocuk oyun alanları, kaykay pisti, uçurtma çayırı ve etkinlik meydanları, 11 adet seyir terası, restoranlar ve balık tutmak isteyen vatandaşlar için iki adet balıkçı iskelesi yapılacak. Peyzaj düzenlemeleri ile birlikte yeşillendirilecek sahil güzergâhına estetik ahşap banklar yerleştirilerek, oturma alanları oluşturulacak.
Yapılan proje ile Mezitli sahili değer kazanırken, vatandaşlar kaliteli, güzel ve nezih bir ortamda vakit geçirebilecek. Yaklaşık 80 bin m2 alanda devam eden ve 2017 yılının sonlarına doğru bitirilmesi planlanan çalışmalar tamamlandığında Mezitli’nin çehresi değişecek ve modern bir kimliğe kavuşacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here