Mezitli Merkez Kadın Üretici Pazarında Mehmetçiğe Bere

Mezitli Merkez Kadın Üretici Pazarı

Gerçekleştirdikleri sosyal etkinliklerle öne çıkan Mezitli Kadın Üretici Pazarı’ndaki kadınlar, çok önemli ve anlamlı bir projeye daha imza attı. Kadınlar ürettikleri kendi el emeği ürünlerini hediye paketi yaparak, Suriye’de zor şartlarda görev yapan askerlere gönderdi.

Mezitli Merkez Kadın Üretici Pazarı’nda yer alan üretici kadınlar, örnek bir etkinliğe daha imza attı. Daha önce sık sık gerçekleştirdikleri sosyal etkinliklerle adlarından söz ettiren üretici kadınlar, Suriye’de savaşan, zor şartlarda görev yapan askerlerimize kendi elleriyle hazırladıkları bere kazak, atkı, eldiven gibi malzemeleri hediye etti.
Kadınlar, hazırladıkları hediye paketleri Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın da katıldığı bir törenle askeri birliklere yolladı. Kadınların hazırladıkları hediye paketleri üzerine yazdıkları notların bazılarının Başkan Tarhan tarafından sesli şekilde okunması ise duygusal anlara sahne oldu.

mezitli-1
Mezitli Merkez Kadın Üretici Pazarı

KADINLARIMIZIN DUYARLILIĞI HERKESE ÖRNEK OLMALI

Kadın duyarlılığının bir kez daha ortaya çıktığının altını çizen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Biz Kadın Üretici Pazarı projemizi ortaya hazırlarken asıl amacımız kadınlarımızın toplumsal alanlarda daha fazla öne çıkması ve seslerini duyurabilmekti. Kadınlarımız ürettiklerini satarak kendi ailelerine destek olmakla kalmıyorlar, toplumsal sorunlara da her zaman duyarlı oluyorlar. Yine üretici kadınlarımız ellerinden ne geliyorsa bir şeyler üreterek, Suriye’de savaşan Mehmetçiklere göndermek üzere hazırladılar. Kadın duyarlılığı işte burada kendini bir kez daha gösteriyor. Herkese bu davranışın örnek olmasını istiyorum. Bizde bunları o askerlerimize ulaştırmak düşüyor” diye konuştu.

SAVAŞLARIN GALİBİ HİÇBİR ZAMAN OLMAMIŞTIR

Savaşa karşı barışın mutlaka kazanması gerektiğini ve bu konuda en büyük görevin kadınlara düştüğünü dile getiren Başkan Tarhan, “Umuyorum ki önce Suriye’de sonra tüm dünyada savaş sona ersin. Haberleri açtığımızda gelen şehit haberleri hepimizin içini yakıyor. Savaşların galibi hiçbir zaman olmamıştır. Umuyorum ki en kısa sürede savaş biter ve Suriye’de ki askerlerimizde evlerine geri dönerler. Anneleri, babaları yakınları gözyaşı dökmesin ağıtlar yerine artık türküler yakılsın istiyoruz” dedi.

mezitli-2
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan

HALKIMIZ BİRLİĞİMİZİ BOZMAK İSTEYENE ‘HAYIR’ DEMESİNİ BİLİR

Türk halkının ülkesine ve milli değerlerine karşı yapılan her harekete ve eyleme karşı tavrını en güzel bir biçimde göstereceğine vurgu yapan Başkan Tarhan, “Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki Türkiye’nin önünde aydınlık günler olacaktır. Başta kadınlarımız olmak üzere tüm halkımız birliğimiz bozmak isteyenlere ve ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyen tüm güçlere karşı ‘hayır’ demesini bilecektir. Laik Türkiye korunacaktır, Atatürk ülke ve devrimleri korunacaktır. Bunlarında en büyük sahibi kadınlarımız olacaktır. Türk bayrağımız, ülkemizin her noktasında gururla dalgalanacaktır. Bayrağımızın dalgalanmasına karşı ülke içersinde dâhili bedbahtlar olsa da siz kadınlar bunlara en güzel cevabı vereceklerdir” şeklinde konuştu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here