Mersin’li Engellilerden Dans Gösterisi

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü himayesinde, Mersin genelinde engelli bireyler için eğitim veren kurumların düzenlediği ‘Birlikteyiz Projesi’nin Mayıs ayı etkinliği Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi.

 
Özel eğitime gereksinim duyan öğrencilerin sosyal etkinlikler ile bir araya getirilerek, sosyal ve sportif beceri gelişimlerine katkı sunmak, uygun fiziksel ortamlarda spor ve sanat etkinlikleri gerçekleştirebilmelerini sağlamak amacıyla hayata geçirilen etkinliğe engelli bireyler ve aileleri katıldı. Halk oyunları, Kafkas dansları, step gösterileri ve daha pek çok aktivitenin gerçekleştirildiği etkinlikte, öğrenci korosu verdiği konser ile engelli bireylere ve ailelerine keyifli dakikalar yaşattı.

 
Mersin Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi’nin koordinatörlüğünde, Kuyuluk Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, Akdeniz Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi, Mezitli Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan etkinlik, Birlikteyiz Projesi kapsamında yıl boyu yapılan çalışmaları anlatan kısa sunum ile başladı. Mezitli Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Okulu öğrencileri tarafından gerçekleştirilen step gösterisi ile devam eden etkinlikte, Mersin Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi’nin Kafkas dans gösterisi ise izleyenlerden büyük alkış aldı.

 
Engelli bireylerin özgüven, sevgi ve arkadaşlık duygularını geliştirmek, ekip ruhu oluşturarak birliktelik duygusunu yaşamalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte, Mezitli Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi öğrencilerinin oluşturduğu koro, seslendirdiği şarkılarla ve ponpon gösterileri ile izleyenleri eğlendirirken, Kuyuluk Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ritim grubunun gerçekleştirdiği dans gösterisi ile salonda eğlenceli dakikalar yaşandı.
Etkinliğin sonunda paydaş okulların öğrencileri sahneye çıkarak, ponpon grubu eşliğinde “Hayat bayram olsa” adlı şarkıyı seslendirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here