Mersin Mobil Mutfak Tırı Yollarda

mersin mobil mutfak

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından geçtiğimiz kış aylarında yaşanan sel felaketinin ardından hibe edilen tam donanımlı Mobil Mutfak Tırı hizmete hazır hale geldi.

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin’de kış aylarında yaşanan sel felaketi sonrası vatandaşlara daha kaliteli hizmet götürebilmeyi hedefleyerek, girişimlerini aksatmadan sürdürdü ve Mobil Mutfak TIR’ını Büyükşehir’in bünyesine kazandırdı.

 

Mobil Mutfak TIR’ını teslim alır almaz hizmete sunmak için gerekli çalışmaları başlatan Büyükşehir Belediyesi, sadece Mersin ilinde değil, olası doğal afetlerin yaşandığı her noktada yardım elini insanlardan esirgemeyecek ve hizmet verecek.

 

Afet, kriz dönemlerinde ve gerek duyulan etkinliklerde vatandaşlara daha hızlı, iyi ve kaliteli hizmet götürebilmek amacıyla faaliyete giren Mobil Mutfak TIR’ı tüm ekipmanları ile kullanılmayı bekliyor.

 

Özellikle olağanüstü durumlarda insani ihtiyaçların karşılanamadığı yerlerde kullanılacak Mobil Mutfak, Mersin Büyükşehir Belediyesi Aşhane çalışanları tarafından da gerektiğinde Aşhane’ye uzak bölgelerde hizmet verecek. Sağlıklı bir mutfak ortamında, 2000-2500 kişilik yemek yapılabilme kapasitesine sahip olan TIR’ın içerisinde 4-5 kişi rahatlıkla çalışıp yemek pişirebiliyor.

 

İçerisinde her türlü ankastre ürünün olduğu ve profesyonel şekilde yemek yapılmaya uygun olan Mobil Mutfak TIR’ında lavabosundan, yıkama ünitelerine kadar her türlü ayrıntı yer alıyor. TIR’da 2 adet gazlı ocak, 4 adet kaynatma kazanı, bulaşık makinası ve soğuk hava deposu da bulunuyor.

 

Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edildikten sonra firma yetkilileri tarafından 2 gün boyunca aşhane çalışanlarına Mobil Mutfak TIR’ının nasıl kullanılması gerektiği, nelere dikkat edilmesi ve nasıl çalıştırılacağı konularında bilgiler verildi. Mobil Mutfak TIR’ı ile Büyükşehir Belediyesi, kriz ve afet dönemlerinde yaşanan olaylara daha hızlı müdahale edilebilecek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here