Mersin Büyükşehir Belediyesi mezarlıkları yeniliyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yetki ve sorumluluğunda olan mezarlık alanlarının, temizlik, bakım ve onarım çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

13 ilçede etkin bir şekilde mezarlıkların temizliğini yapan Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, mezarlık alanlarının çevresinde yaptığı çalışmalarla da mezarlıkları koruma altına alıyor.

Mersin ili genelinde tüm mezarlık alanlarında hummalı bir şekilde çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, vatandaşların daha temiz ve huzurlu ortamlarda mezarlık ziyaretlerini gerçekleştirmeleri için işlerini titizlikle yapıyor.

Mezarlıklarda yapılan çalışmalar kapsamında 2016 yılı içerisinde kent genelinde, 16 bin 949 metrekare kilit parke, 3 bin 849 metrekare duvar, 6 bin 792 metre bordür, 11 bin 332 metre tel çit ve 2 bin 60 metre panel çit yapımı gerçekleştirildi.

Öte yandan mezarlıklarda ihtiyaç duyulan 1 adet gasilhane, 32 adet bay/bayan ve engelli tuvaleti ile 18 adet şadırvanın yapımını da tamamlayan ekipler, ortaya koyduğu nitelikli çalışmalarla ebediyete intikal eden yakınlarını ziyaret etmeye gelen vatandaşların takdirini topluyor.

Mezarlıklardaki yabani otların biçilmesi ve ağaçların budama işlemlerini de periyodik aralıklarla sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, yeni yılda da çalışmalarına hız kesmeden devam edecek.MEZARLIKLAR-MERSİNE-YAKIŞIR-HALE-GELİYOR-3-300x200MEZARLIKLAR-MERSİNE-YAKIŞIR-HALE-GELİYOR-2-300x200MEZARLIKLAR-MERSİNE-YAKIŞIR-HALE-GELİYOR-4-300x200MEZARLIKLAR-MERSİNE-YAKIŞIR-HALE-GELİYOR-1-300x200

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here