Limon Çiçeği ile Yüzler Gülüyor

Bekir Demiraslan

Erdemli Belediyesinin sosyal yardım konusunda daha sağlıklı hizmet verebilmek için kurduğu Limon Çiçeği ekibi arı gibi çalışıyor. Bölgede ilk defa Erdemli Belediyesi tarafından vatandaş odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Limon Çiçeği projesiyle ihtiyaç sahibi aileleri sevindiriliyor. Proje, diğer belediyelere örnek oluyor.

Erdemli Belediyesince bölgede ilk defa hayata geçirilen Limon Çiçeği isimli proje bir taraftan bölgede adından sıkça bahsettirirken, diğer taraftan da diğer belediyelere örnek oluyor. Bu çerçevede Kayseri Kocasinan Belediyesi yetkililerinin konuyla ilgili incelemelerde bulunmak üzere Erdemli Belediyesini ziyaret ettiği kaydedildi.

Titiz bir araştırma neticesinde tespit edilen ailelere her türlü yardımı yaptıklarını ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “ tabiri caizse ince eleyip sık dokuyarak gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz” dedi.

Erdemli genelinde ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesinde Limon Çiçeği ekipleri tarafından titiz bir araştırma yapıldığını vurgulayan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşarak, onların tüm ihtiyaçlarını giderdiklerini dile getirdi. Toplumun her kesimine eşit ve kaliteli hizmet sunmak için çalıştıklarını söyleyen Başkan Tollu, Limon Çiçeği projesiyle her türlü ihtiyaç sahibine ulaştıklarını ve onların hayatını kolaylaştırmak için çaba sarf ettiklerini belirtti. 7/24 çalışarak Erdemli’de yaşayan vatandaşların yaşam kalitesini arttıracaklarını belirten Tollu sözlerini şöyle sürdürdü: “Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturduğumuz Limon Çiçeği projemizle Erdemli sınırları içerisinde yaşayan engelli, yaşlı, hasta, muhtaç, afetzede vatandaşlarımızın yardımına koşuyoruz. Onların her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Erdemli Belediyesi ailesi olarak toplumun her kesiminin huzuru ve rahatı için büyük bir gayret sarf ediyoruz. Ekiplerimiz şimdi de Sarıyer Mahallesindeki ihtiyaç sahibi ailelerin market ihtiyaçlarını karşıladı, alınan malzemeleri evlerine kadar teslim etti.”
Ekibin sadece temel gıda, temizlik malzemesi ihtiyaçlarını karşılamadıklarını belirten Tollu,ev ve cami temizliği, düşkünlere yemek yapımı, tıraş, tırnak kesme gibi kişisel temizlik, engelli taksi, mobil ikram aracı ve cami cemaatine sabahları sıcak çorba ikramı gibi geniş bir yelpazede hizmet verdiklerini söyledi.

Erdemli Belediyesinin yaptığı hizmetleri her zaman takdirle karşıladıklarını söyleyen Sarıyer Mahalle Muhtarı H. Bekir Demiraslan, “gerçek ihtiyaç sahibi kişileri tespit ederek yardımları evlerine kadar getirip teslim eden belediye çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Erdemli’de bir kişi bile aç uyumamalı diyen başkanımıza da minnet ve saygılarımızı sunuyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here