Fettah Can, Mersinlileri Kendine Hayran Bıraktı

Tantunici

Admin
Yetkili Kişi
#1
FETTAH CAN, SEVİLEN ŞARKILARINI MERSİNLİLER İÇİN SÖYLEDİ

Aşk şarkılarının usta besteci ve yorumcusu Fettah Can, Mersinliler ile birlikte Akdeniz’e karşı şarkılarını seslendirdi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla, ‘Sevgililer Günü Konseri’ düzenledi. Sevilen sanatçı Fettah Can, Mersinli hayranlarına unutulmaz bir akşam yaşattı.
Sevgililer Günü Konserinde sahneye çıkan Fettah Can, en sevilen şarkılarını Mersinliler ile birlikte hep bir ağızdan söyledi. Galatasaray Meydanı’nda toplanan binlerce kişinin coşkuyla izlediği konserde Fettah Can, hayranlarına romantik bir akşam yaşattı. Başarılı sanatçı sesi ve yorumuyla Mersinlilere unutulmaz bir akşam yaşattı.
Konseri dinleyenler arasında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İYİ Parti Mersin Milletvekili Zeki Hakan Sıdalı, KKTC Mersin Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu ve KKTC Mersin Eğitim ve Kültür Ataşesi Yusuf İnanıroğlu yer aldı.

mersin1.jpgFettah Can, Mersinlileri kendine hayran bıraktı

Kalpli balonlarla süslenmiş konser alanında Sevgililer Günü Konserinde birbirinden güzel aşk şarkılarını seslendiren Fettah Can’ın hareketli parçaları ile doyasıya eğlenen Mersinliler, duygusal parçalar ile de mest oldu. Şarkılarını Mersinliler ile birlikte hep bir ağızdan söyleyen sevilen şarkıcı Fettah Can, samimiyeti ile gönüllerde taht kurdu.
Fettah Can, ‘Mandalinalar’, ‘Sen En Çok Aşksın’, ‘Bu Aşkın Katili Sensin’, ‘Özledim’, ‘Ele Güne Karşı’, ‘Sarışınım’, ‘Boş Bardak’, ‘Olan bize oldu’, ‘Yalanlar Cumhuriyeti’, ‘Yaz Dostum’, ‘Kalp Ağrısı’ gibi birbirinden güzel şarkıları seslendirdi. Konser sırasında Fettah Can, kendisini en önden izleyen hayranı Sinem Altuntaş’ın yanına inerek kendisiyle sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çekildi.
Sevilen sanatçı Fettah Can, sahneye çıkmadan önce, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası sanatçıları mini bir konser verdi. Ayrıca konserde gerçekleştirilen havai fişek gösteri ile tam bir görsel şölen yaşandı.

mersin_1.jpg


Başkan Kocamaz: “Hepinizin bu güzel günü kutlu olsun”
Sevgililer Günü Konserini dinlemeye gelen hemşehrilerine seslenen Başkan Kocamaz, “Merhaba Mersin. Bu konser Sevgililer Günü’ne tahsis edilmişti. Kendisini onun için davet etmiştik. Ama hava muhalefeti nedeniyle Sevgililer Günü konserini 2 gün erteledik, bugüne aldık. Hepinizin bu güzel günü kutlu olsun. Sevginiz bol olsun. Barış, huzur ve kardeşliğiniz daim olsun. Mersin’de bir ve beraber olalım, yaşamın tadını doyasıya çıkaralım. Sadece Mut’ta yaşayanlar değil, tüm Mersinliler mutlu olsun. En kötü gününüz bugün kadar güzel olsun” dedi.
İYİ Parti Mersin Milletvekili Zeki Hakan Sıdalı ise, “İYİ Parti yola çıkarken kadınlar ve gençlik hareketi olarak yola çıktı. Şimdi burada misyonumuzu tamamladığımızı görüyorum. Bu yolda devam edeceğiz. Biz sizle için siyaset yapıyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki buradasınız. Sevgililer Gününüzü yürekten kutluyorum. Her günü böyle güzel ve coşkulu yaşayalım” şeklinde konuştu.
Konser sonunda sanatçı Fettah Can’a Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve İYİ Parti Mersin Milletvekili Zeki Hakan Sıdalı, çiçek ve plaket takdim etti. Ardından Başkan Kocamaz, Milletvekili Sıdalı ve Fettah Can, konseri dinlemeye gelen vatandaşlar ile birlikte sahnede selfie çekti.
 
Yukarı