Kadınlar Saldırıya Uğrayan Başkanını Yalnız Bırakmadı

Fuat Kalkan

Mersin Pazarcılar Odası Başkanı Fuat Kalkan tarafından gerçekleştirilen saldırıya tepki olarak Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ı ziyaret eden üretici kadınlar, “Önce Allaha sonra bize emanetsiniz. Her zaman arkanızdayız” dediler. En büyük gücünün ardındaki halk desteği olduğuna vurgu yapan Başkan Tarhan da, “Halkın hakkını hiçbir zaman kişisel ranta kurban ettirmeyeceğiz. Sizden aldığımız güçle yolumuza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Mezitli Kadın Üretici Pazarları’nda tezgah açan kadınlar, geçtiğimiz hafta Mersin Pazarcılar Odası Başkanı Fuat Kalkan tarafından gerçekleştirilen saldırıya tepki olarak, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ı ziyaret ederek destek mesajları verdiler. Kalabalık bir grupla belediyeye gelen kadınları Başkan Tarhan, meclis salonunda ağırladı.

 

KİŞİSEL YADA KURUMSAL RANTA İZİN VERMEYECEĞİZ

 

Yaşanan olay hakkında kadınlara bilgi veren Başkan Tarhan, gerçek pazarcı esnafının hakkını korumak amacıyla mücadele ettiklerini, ancak bazı çıkar çevrelerinin buna tahammül edemediğini söyledi. Kentin belediye başkanı olarak hiçbir kişisel yada kurumsal ranta izin vermeyeceklerine vurgu yapan Başkan Tarhan, “Pazarcı esnafından gelen talep üzerine bir süredir ortak çalışma yürütüyorduk. Son nihai kararın verileceği encümen toplantısından bir gün bönce böyle bir olayın yaşanması hepimizi üzmüştür. Ancak bu asla bizi yolumuzdan döndürmeyecektir. Halkın hakkını hiçbir zaman kişisel ranta kurban ettirmeyeceğiz. Sizden aldığımız güçle yolumuza devam ediyoruz” dedi.

 

 

HALKIN HAKKINI SONUNA KADAR KORUYACAĞIZ

 

Bundan sonrada çalışmalarında halkın çıkarını gözetmeye devam edeceklerinin altını çizen Başkan Tarhan, “Kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Halkın hakkını korumak konusunda da kimseden korkmuyoruz. Çünkü bizim arkamızda halk var. Eğer arkanızda halk desteği yoksa istediğiniz tedbiri alın işe yaramaz. Biz doğru işler yaptığımızın bilinciyle çalışacağız” diye konuştu.

 

 

MAKAM ARAÇLI DEĞİL BİSİKLETLİ BAŞKAN

 

Başkan Neşet Tarhan’a çiçek takdim ederek desteklerini belirten kadınlar da, “Bizim hakkımızı koruduğunuz konusunda en küçük bir kuşkumuz yok. Siz makam araçlarına binmek yerine bisikletle aramızda dolaşıyorsunuz. Bizde sizin her zaman yanınızdayız. Önce Allaha sonra bize emanetsiniz. Her zaman arkanızdayız” şeklinde konuştular.Daha sonra hep bir ağızdan Aşık Daimi’nin bir türküsünü seslendiren kadınlar duygusal anların yaşanmasına da neden oldular. Kadınlar Başkan Tarhan’la bol bol fotoğraf çektirdiler.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here