Güneş Enerjisi Sistemleri Sempozyumuna Yenişehir Belediyesinden Destek Geldi

Güneş Enerjisi Sistemleri Sempozyumu

Yenişehir Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantısının 2. oturumunda “7. Güneş Enerjisi Sistemleri Sempozyumu ve Sergisine” 80.000 TL destek teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

 

Güneş enerjisiyle ilgili olarak öncelikle farkındalık yaratılması, dünyadaki yeni gelişmelerin paylaşılması, akademisyenlerin bilgi aktarımı, bilginin yaygınlaştırılması ve yoğunlaştırılması, teknolojik yeniliklerin ve uygulamaların ülkemize kazandırılması amaçlarıyla TMMOB Makine Mühendisleri Odası adına Mersin Şubesi tarafından ulusal düzeyde gerçekleştirilecek olan “7. Güneş Enerji Sistemleri Sempozyumu ve Sergisi” 22-23 Eylül 2017 tarihleri arasında Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

 

Ülkemizin sahip olduğu sonsuz ve temiz enerji kaynağına dikkat çekmek amacıyla, yılda 300 den fazla günün güneşli geçtiği Mersin de bu sonsuz ve yenilenebilir enerji kaynağını daha iyi tanıtmak ve sektördeki kuruluşların ilgisini Mersin’e çekebilmek amacıyla bu sempozyum 2 yılda bir düzenleniyor.

 

Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç yaptığı açıklamada; “Yenişehir Belediyesi olarak kentimiz de gerçekleştirilen sempozyumlara, kongrelere ve bilimsel toplantılara imkanlarımız dahilinde destek vermeye çalışıyoruz” dedi.

 

güneş-sempozyumu
Güneş Enerjisi Sistemleri Sempozyumu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here