Gönüllü İtfaiyecilik Eğitimi ile Yangına Anında Müdahale

yangın tatbikatı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kırsal alanlarda meydana gelen ve anında müdahale edilmesi gereken olaylara karşı, daha hızlı ve etkin müdahale sağlayabilmek amacıyla gerçekleştirdiği Gönüllü İtfaiyecilik Eğitim Programı’nın birinci kısmını tamamladı.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından kamuoyunda yangın ve kazalara karşı vatandaşların duyarlılığını artırmak amacıyla başlatılan Gönüllü İtfaiyecilik Eğitim Programı’nın birinci kısmı olan Gülnar, Mut ve Anamur eğitimleri sona erdi. Eğitim programına vatandaşlar, yoğun ilgi ve katılım gösterdi.

 

100 tanker dağıtılacak

 

Eğitimlerin tamamlanmasının ardından 100 adet yangın söndürme tankeri ise acil müdahalelerde kullanılmak üzere belirlenen mahallelere dağıtılacak. Ayrıca mahalle muhtarı ile birlikte beş kişinin görevli bulunduğu tanker, ihtiyaç doğrultusunda mahallenin hizmetlerinde de kullanılabilecek.

 

Gönüllü İtfaiyecilik eğitimlerinde yangın bilgisi, türlerine göre yangınlara müdahale edebilme ve makina teçhizat bilgisi konularında eğitimler verildi. Eğitimlerini tamamlayan personellerin İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğü ekiplerince görev bölgesinde denetimleri yapılarak, aynı bölgede eğitimleri periyodik olarak devam edecek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here