Eğlence Dolu İftar

ateş şovu

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayının kültürünü yaşatmak amacıyla her yıl düzenlenen Ramazan etkinlikleri, Gülnarlı vatandaşlar ile buluştu. Kurulan bereket dolu iftar sofralarında dualar eşliğinde oruçlar açılırken, birbirinden renkli etkinlikler ile Gülnarlılar keyifli bir akşam yaşadı.

 
Etkinliğe, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, MHP Mersin 24. ve 25. Dönem Milletvekili Ali Öz, MHP Gülnar İlçe Başkanı Nebi Ulupınar, MHP Mut İlçe Başkan Yardımcısı Yusuf Uzun, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan ayının ruhuna uygun, birlik, beraberlik, paylaşma ve dayanışmanın sembolü olan iftar sofrası Gülnar’da kuruldu. Mersin Büyükşehir Belediyesi Aşhane mutfağında hazırlanan ve 4 çeşit yemeğin sunulduğu iftar sofrasında yaklaşık 3 bin 500 Gülnarlı yapılan dualar ve okunan ezan ile birlikte oruçlarını açtı.

 
İftar öncesi alana gelen ve masaları tek tek dolaşarak, vatandaşlarla sohbet eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Gülnarlıların yoğun ilgisiyle karşılandı.
Gülnar Mesire Alanı’nda yapılan etkinlikte Gülnarlılara seslenen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, her yıl düzenlenen Ramazan etkinliklerinde Gülnarlı vatandaşlarla buluşmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Dört yıldır sizlerle iftar sofralarında buluşuyoruz. İlk iftar soframızı 30 Mart öncesinde sizlerle paylaşmıştık. İnşallah sizlerle daha nice iftar sofralarında buluşacağız. Hepimiz Mersin için, Gülnar için çalışıyoruz. Huzuru ve refahı sağlamak için gayret gösteriyoruz. Biz çalışmaya sizler de bize dua etmeye devam ettikçe, bu kent yaşanabilir hale gelecek” dedi.

 
Ramazan etkinlikleri kapsamında İftar sonrasında sahneye çıkan Kenya Akrobasi Grubu ve ateş şovu yoğun alkış alırken, sanatçı Davut Can Akyüz, Gülnarlılara türkü dolu bir gece yaşattı. Gecenin sonunda sahne alan şair Ahmet Coşkun ve sanatçı Selami Durmuş tarafından hazırlanan ‘Biz Türkiye’yiz’ konseri ise geceye damgasını vurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here