EDUCATURK Yüksek Öğretim Günleri Öğrenciler İle Buluştu

educaturk mersin

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Educaturk işbirliği ile gerçekleştirilen “Educaturk Yükseköğretim Günleri” açılışı Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi.

22-23 Aralık 2016 tarihlerinde 10.00-16.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek olan Educaturk Yükseköğretim Günleri’nin Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel’in katılımıyla gerçekleştirilen açılış törenine, KKTC Mersin Konsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu, KKTC Mersin Konsolosluğu Eğitim ve Kültür Ataşesi Yusuf İnanıroğlu, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel Özdemir ve Boyut Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Serkan Dündar katıldı.

Educaturk Yükseköğretim Günleri’nin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, stantları gezerek danışmanlardan bilgi aldı.

Türkiye ve KKTC üniversiteleri ile yüksekokullarının stantlarının bulunduğu etkinlikte Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin de standı yer alıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür yayınlarının sergilendiği stantta, Milli Mücadele yıllarını anlatan belgesel, kalem, kitap ayraçları ve Büyükşehir Belediyesi’nin kültürel etkinliklerine ait broşürler öğrencilere hediye ediliyor.

Yükseköğretim Günleri boyunca Eğitim Koçu Gökhan Müftüoğlu tarafından gençlere kariyer planlaması, motivasyon ve hafıza tekniklerini zirvede kullanma, öğrencilerin içinde bulunduğu bilinmezliği, erteleme psikolojisinin zararları, bir an önce başlamazsa neler kaybedeceği, başlarsa neler kazanacağı konularıyla ilgili seminer verilecek.

Uzman katılımcılar gençlere üniversite seçmenin, bölüm seçmenin ve il seçmenin püf noktalarını, artı ve eksilerini, bunun kariyerlerine yansımalarını anlatırken, rehber öğretmenler ise üniversiteye hazırlanan gençlerle birebir görüşüp, tüm sorularını cevaplayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here