Davultepe’ye Gönüllü Evi

Gönüllü Evler

Mezitli Belediyesinin prestijli projelerinden olan Gönüllü Evlerinin altıncısı Davultepe 75. Yıl Mahallesine açıldı. Bölgede yaşayan vatandaşların bir araya geleceği etkinliklerini gerçekleştireceği Davultepe Gönüllü Evi‘nin açılışına, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarlarının yanı sıra ve çok sayıda gönüllü katıldı.

MEZİTLİ ÖRGÜTLÜ BİR TOPLUM OLACAK

Açılış kurdelesini gönüllülerle birlikte kesen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, gönüllü evlerinde gerçekleştirilen faaliyetlerin Türkiye’ye örnek olduğunu ifade ettiği konuşmasında Mezitli’de herkesin gönüllü olarak belediyeye destek olmasını istedi. Toplumsal sorunların çözümünde vatandaşlarla birlikte el ele verildiği takdirde daha başarılı sonuç alacağına inandığını ifade eden Başkan Tarhan, ”Mezitli, örgütlü bir toplum olacak demiştik. Bu anlamda ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bunlardan bir tanesi de gönüllü evlerimiz. İlçemizin çeşitli yerlerinde açtığımız gönüllü evimize gelen her vatandaşımız, burada sanatsal faaliyetlerini yürütüyorlar.Sizlerden isteğim görüşünüz ne olursa olsun buraya gelin. Gönüllü evlerimiz içinde en başarılı olan Menderes Mahallesi, oradaki gönüllülerimiz 9 tane kız çocuğunu kendi ürettikleri ürünleri satarak okutuyorlar” dedi.

CUMHURİYET RUHUNU UNUTMAMALIYIZ

Ülkemizin çok zorlu bir süreçten geçtiğini ve tüm vatandaşların oynanan oyunlara akrşı uyanık olması gerektiğini ifade eden Başkan Tarhan, Atatürk devrimlerine sahip çıkılması durumunda tüm engellerin aşılabileceğine vurgu yapan Başkan Tarhan, ”Cumhuriyetin kolay kazanılmadığını unutmamak lazım. O gün Cumhuriyet nasıl kazanıldıysa, şimdi de aynı ruh ile sahip çıkmak gerekir. Bu konuya siyasi bakmamalıyız. En çok da ben kadınlarımızın sahip çıkmasını istiyorum. Çünkü kadınlarımızın toplumsal duyarlılıkları daha yüksek. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun ortak noktamız Cumhuriyet olmalıdır” diye konuştu.

Davultepe 75.Yıl Gönüllü Evinin açılışının ardından, göreve geldiği ilk günden bu yana her Salı gerçekleştirdiği halk gününü de burada gerçekleştiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, halkın sorunlarını dinledi. Birim müdürlerinin de eşlik ettiği halk gününde vatandaşların taleplerine anında çözüm ve sorunların ilgili birimlere iletimleri sağlandı. Halk günü esnasında duyarlı bir vatandaş kendi yaptığı, Atatürk’ün Kocatepe‘de ki fotoğrafının tablosunu Başkan Tarhan’a hediye etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here