Çanakkale Şehitlerinin Torunu Dedelerini Ziyarete Yola Çıktılar

18 mart çanakkale

Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen “102 Çanakkale Şehidi Torununun, Şehit Dedeleri İle Buluşması Projesi” kapsamında Mersinli 102 Çanakkale şehidi torunu, Çanakkale’ye yolcu edildi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 18 Mart Çanakkale Zaferi‘nin 102’nci yılı olması dolayısıyla düzenlenen proje kapsamında şehit torunlarını Mersin Büyükşehir Belediyesi Binası önünden yolcu ederek, hayırlı yolculuklar diledi.
Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel ve Mersin Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim görevlisi Koray Gidişoğlu da 102 Çanakkale şehidi torununa Çanakkale yolculuğunda eşlik edecek.
Başkan Kocamaz, Çanakkale’ye gidecek olan Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel’e Çanakkale’ye götürülmek üzere Nusret Mayın Gemisi maketi hediye etti ve “Nusret Mayın Gemisi’nin aslı Tarsus’ta ve siz Çanakkale’de geminin maketini göreceksiniz. Türkiye’de bizlerin sayesinde bir ilk gerçekleştiriliyor. İnşallah son olmaz. Bu hareket dalga dalga yayılır. Bu vesileyle bütün illerimizden, ilçelerimizden Çanakkale’de Rahman’a kavuşmuş şehitlerimizin torunları orada dedeleri ile bir araya gelmiş ve kavuşmuş olurlar. Hayırlı yolculuklar olsun. Allah kaza bela vermesin” dedi.
Proje kapsamında Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yılında, 102 şehit torununa ulaşıldı ve Mut, Silifke, Gülnar’da ikamet eden torunlar arşivlerden tespit edildi. 13 Mart’ta başlayan ve 16 Mart’ta sona erecek olan gezi programı, Türkiye’de ilk defa Mersin’de başladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here