Avrupa Bisiklet Yarışması’na İlk Kez Bir Belediye Başkanı Katıldı

Mezitli Belediyesi Bisiklet Takımı

Türkiye’den sadece Mersin ve İzmir’in yer aldığı, Mayıs ayı boyunca birçok Avrupa kentinin sakinlerinin yarıştığı Avrupa Bisiklet Yarışması‘na (European Cycling Challenge 2017)’te ilk kez bir belediye başkanı da pedal çevirdi.

 

Aralarında Türkiye’den Mersin ve İzmir’in yer aldığı Avrupa Bisiklet Yarışması‘nda (European Cycling Challenge 2017) ilk kez bir belediye başkanı da katılarak bisikletçilerle birlikte pedal çevirdi. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mersin Bisiklet Derneği, MTSO Bisiklet Takımı ve Mezitli Belediyesi Bisiklet Takımıyla birlikte bisiklet sürerek, Mersin’in yarışlarda ki puanını artırmaya çalıştı. Başkan Tarhan, bisikletçilerle birlikte Soli Pompeopolis Sütunlu Caddeden, Barış Meydanı’na kadar gönüllü bisikletçilerle birlikte bisiklete bindi.

 

MERSİN, AVRUPALI RAKİPLERİNE KAFA TUTUYOR

Mersin’in 50 Avrupa kentinde tanıtımına katkı sağlayacak Avrupa Bisiklet Yarışması bütün hızıyla devam ediyor. 31 Mayıs 2017 tarihine kadar sürecek olan yarışların Mezitli tanıtım ayağı gerçekleştirildi. Soli Pompeiopolis Sütunlu Cadde Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’nda gerçekleşen etkinlikte, Mezitli Belediyesi Spor Okulları Zumba Kursu öğrencileri de bir gösteri yaptı. Gençlerin bisiklet ve akrobatik dans gösterilerini gerçekleştirdikleri etkinlikte çok sayıda firma da stant açarak etkinliğe katılan konuklara ikramlarda bulundu.

 

MEZİTLİ’NİN BİSİKLET KENTİ OLDUĞU TESCİLLENMİŞTİR

Mezitli’yi bisiklet kenti yapmak için büyük bir çaba sarf ettiklerini ifade eden Başkan Tarhan, Avrupa’dan 50 şehrin yer aldığı ve Türkiye’den sadece İzmir ve Mersin’in bulunduğu, Mersin’de yaşayanların indirdikleri bir uygulama ile yarışabildikleri yarışmaya Mezitli Belediyesi olarak kendisinin de aktif bir şekilde katıldığı bilgisini verdi. Başkan Tarhan, “Bisikleti daha çok cazip kılmak ve gündemde tutmak için tüm fırsatları değerlendirmek istiyoruz. Yaptığımız bisiklet yolları sonrası Sağlık Bakanlığımızın desteği ile yüzlerce bisikleti vatandaşlarımıza ulaştırdık. Yollarda bu bisikletleri gördükçe mutluluğumuz ve heyecanımız katlanıyor. Avrupa Bisiklet Yarışması da kendimizi ve kentimizi tanıtmak için büyük bir fırsattır” dedi.

 

“BU YARIŞLARA TÜM HALKIMIZ KATILMALIDIR”

Gün içerisinde bisiklet kullanmaya özen gösterdiğini belirten Başkan Tarhan, “Çevreci ve sağlıklı bir ulaşım farkındalığı yaratmayı hedefleyen, kent sakinlerinin bisiklet kullanım alışkanlıklarının arttırılması amacıyla düzenlenen bu yarışmaya ben de katılıyorum. Bu yolla Mezitli’nin uluslararası platformlarda tanıtımı sağlanmış olacak. Mezitli Kart aracılığı ile 19 Mayıs’ta 119 bisiklet daha dağıtacağız. Tüm vatandaşlarımızın bu yarışmaya katılarak kentimizin tanıtılmasına katkı sağlamalarını istiyorum. Naviki adı verilen ve ücretsiz cep telefonlarına indirilen bu uygulamanın çalıştırılması ile Mersin’e yarışlarda destek sağlanacak. Bu yarışma tüm Avrupa’ya bisiklet kenti olduğumuzu göstermenin bir fırsatı olacaktır” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here