Avrupa Bisiklet Yarışları’ndan Ödülle Dönüldü

Soli Pompeiopolis Güneş Festivali Tenis Kupası

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, ilçede bulunan amatör spor kulüplerine hediye çeki dağıttı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası ve Soli Pompeiopolis Güneş Festivali Tenis Kupası’nda derece alan sporculara ödüllerini verdi. Mezitli Belediyesi Aratos Spor Tesislerinde gerçekleşen tören şenlik havasında gerçekleşti.

 
Mezitli’de sporun gelişebilmesi adına her türlü yardım ve desteği sürdüren Mezitli Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren amatör spor kulübü ve okullara spor malzemeleri ve hediye çeki yardımında bulundu. Törende ayrıca 19 Mayıs Satranç Turnuvası ve Soli Pompeiopolis Güneş Festivali Tenis Kupası’nda derece alan sporculara ödüllerini verildi. Soli Pompeiopolis Güneş Festivali Tenis Turnuvası’nda derece alan tüm sporcular aynı zamanda bisiklet sahibi de oldular.

 

MEZİTLİ BELEDİYESİ HER ZAMAN SPORCUNUN YANINDA

 
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra, amatör spor kulübü temsilcileri ve sporcuların katıldığı etkinlikte Mezitli’de sporun geliştirilmesi için yapılması gerekenler de konuşuldu.

 
Mezitli Belediyesi’nin sporun gelişmesi için her alanda destek verdiğini ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Spor, çocuklarımızın ve gençlerimizin fiziksel ve zihinsel gelişimi için büyük katkılar sağlıyor. Çocuklarımızın daha verimli ve aktif şekilde spor yapmaları bizler için çok önemli. Bu anlamda gerek okullarımıza, gerek spor kulüplerimize Belediye olarak desteğimiz her zaman devam edecek” şeklinde konuştu.

 

BELEDİYE OLARAK ÜSTÜMÜZE DÜŞEN GÖREVİ YERİNE GETİRİYORUZ

 
Başkan Tarhan, konuşmasında “Gönül ister ki spor kulüplerimiz, altyapıya yatırım yapsınlar, daha çok lisans versinler, daha çok gencimizin spor yapmasına imkan tanısınlar ve fiziki imkanlarını gençlerin hizmetine sunsunlar. Biz belediye olarak üstümüze düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Spor tesisleri açıyor, belediyemiz bünyesinde tenis, yüzme, futbol, okçuluk başta olmak üzere çok sayıda alanda spor kursları açıyor, spor yapmak isteyen gençler için alanlar yaratmaya çalışıyoruz. Mezitli’den çok güçlü bir spor kulübünün çıkabilmesi adına bazı spor kulüplerinin güçlerini birleştirmeleri tavsiyesinde bulundum. Bu konuda gereken sonsuz desteği de vereceğimi ifade ettim. Umarım kısa sürede bu imkan gerçekleşir ve Mezitli’den ulusal ve uluslar arası alanda adından ve başarılarından söz ettiren bir kulübümüz çıkar” ifadelerine yer verdi.

 

HERKES BİSİKLET KULLANSIN SPOR YAPSIN İSTİYORUZ

 
Mezitli’de bulunan yer yurttaşın spor yapmasını istediklerinin altını çizen Başkan Tarhan, özellikle kentte bisiklet kullanımını artıracak kampanyalar yaptıkları bilgisini verdi. Bisiklet kullanımının artmasının hem daha sağlıklı bir yaşam anlamına geldiğini ifade eden Başkan Tarhan, “Mezitli’nin coğrafi yapısı ve iklimiyle yılın her günü bisiklet kullanımına elverişli. Batıdaki gelişmiş ülkelerde insanların arabası varken, 7’den 70’e herkes bisiklet kullanmakta. Biz Mezitli’de bulunan her yurttaşımızın bisiklet kullanmasını istiyoruz. Bisiklet dağıtmaya devam edeceğiz. Bu yolla hem kent trafiğinin hafiflemesini, hem egzoz gazı salınımının azalmasıyla daha kaliteli bir yaşam sağlanmasını hem de vatandaşımızın saha sağlıklı olmasını hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

 
52 Avrupa şehrinin katıldığı 1-31 mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Avrupa Bisiklet Yarışları’na (European Cycling Challenge) bu yıl ilk kez katıldıklarını da hatırlatan Başkan Tarhan, Türkiye’den sadece İzmir ve Mersin’in katıldığı bu yarışlarda sisteme kaydolmanın verdiği acemilikle 52 Avrupa şehri arasından 17. olduklarını önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek kampanyalarla daha yukarılarda yer alacaklarını vurguladı.

 

TURNUVALARDA ÖDÜL ALAN

 
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası’nda kupa ve madalya ödülü alan sporcular şöyle sıralandı:

 
7 Yaş Kızlar: Süheyla Naz Bahar birinci, Zeynep Çağlar ikinci, Fatma Nisa Çelik üçüncü.
7 Yaş Genel: Ege Arkan birinci, Doruk Karaca ikinci, Eymen Koçak üçüncü.
8 Yaş Kızlar: Beren Miçooğulları birinci, Pelin Seyhan ikinci, Özgün Miçooğulları üçüncü.
8 Yaş Genel: Efe Mehmet Kaya birinci, Yiğit Emre Suna ikinci, Nuri Tanrıkulu üçüncü.

9-10 Yaş Kızlar: Zeynep Rüya Kaval birinci, Rüya Pelin Özkaya ikinci, İrem Duru Bulmuş üçüncü.
9-10 Yaş Genel: Ata Arda Çağlar birinci, Veli Deniz Suna ikinci, Mehmet Ali Karateke üçüncü.
11-12 Yaş Kızlar: Sermin Naz Aydemir birinci, İlayda Elyiğit ikinci, Leyla Elyiğit üçüncü.
11-12 Yaş Genel: Romert Payaslı birinci, Arda Umut Dikbaş ikinci, Yiğithan Kır üçüncü.
Açık Genel: Khamrakulov Djurabek birinci, Halil Özgün Kerem ikinci, Emir Mut üçüncü, Engin Topak dördüncü ve Gazi Eren Ererdem beşinci.

 

Soli Pompeiopolis Güneş Festivali Tenis Turnuvası’nda ödül alan sporcular şöyle sıralandı:
Teşvik Kadınlar: Sinem Çanta birinci, Bilge Peker ikinci.
30+ Kadınlar: Özlem Ateş birinci, Kader İnan Öztürk ikinci
40+ Kadınlar: Nejla Bayıroğlu birinci, Nilüfer Tamer ikinci.
Teşvik Erkekler: Emre Çanta birinci, Hıdır Yılmaz ikinci.
35+ Erkekler: Ahmet Karaman birinci, Ferhat Karakütük ikinci.
55+ Erkekler: Mehmet Ali Elibol birinci, Metin Kamiloğlu ikinci.
Çift Erkekler: Bilgehan Yaşa-Oğuz Kardaş birinci, Mehmet Ali Elibol-Zeki Doğan ikinci.

 

Soli Pompeiopolis Güneş Festivali Tenis Turnuvası’nda madalya ve kupa alan tüm sporculara Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan tarafından bisiklet hediye edildi.

 

Mezitli’de bulunan spor kulüplerinde hediye çeki alan amatör kulüpler ise şunlar: Mezitli-Tece Limon Gücü, Çukurova İdman Yurdu, Kanaryaspor, Mersin Demirspor

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here