Avcıların Vurduğu Gri Balıkçıl Kuşu Tedavi Edildi

Sokak hayvanlarının yanı sıra doğaya da şefkat elini uzatan Mersin Büyükşehir Belediyesi, sazlık alanda yaralı olarak bulunan gri balıkçıl kuşunun yeniden hayata tutunmasını sağladı. Ayağından yaralanan gri balıkçıl kuşu Mersin Büyükşehir Belediyesi veterinerleri tarafından tedavi edilerek özgürlüğe uçacağı anı bekliyor.
Yaklaşık 1 yıl önce kuş bilimcilerinin takip ettiği bir leylek Mersin’de avcılar tarafından vurularak yaralı halde sazlık bir alana düşmüştü. Vatandaşların ihbarı ile Mersin itfaiye ekipleri hemen olay yerine ulaşarak leyleği düştüğü bataklıktan çıkarıp Büyükşehir Belediyesi veterinerlerine ulaştırmış ancak tedavisi gerçekleştirilen leylek götürüldüğü Tarsus Hayvanat Bahçesi‘nde hayatını kaybetmişti.
Mersin itfaiyesi bu kez doğada nadir olan gri balıkçıl kuşunu ayağından yaralı halde sazlık alanda buldu. Kuşu hemen bulunduğu yerden kurtaran itfaiye ekipleri, tedavisi için Mersin Büyükşehir Belediyesi veterinerlerine teslim etti.
Veterinerler tarafından kırık ayağına platin takılan gri balıkçıl kuşunun yaralı gözü de tedavi edildi. Avcılar tarafından vurulduğu tahmin edilen kuşun yaklaşık 2 hafta daha veterinerler tarafından gözetim altında tutulup tamamen iyileştikten sonra yeniden doğaya salınacağı belirtildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here