13’üncü Geleneksel İstiklal Gecesi Muhteşemdi

Burhanettin Kocamaz

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Erdemli Ülkü Ocakları tarafından Erdemli Lisesi’nde düzenlenen 13’üncü Geleneksel İstiklal Gecesi Programı’na katıldı.
Erdemli Ülkü Ocakları tarafından geleneksel olarak düzenlenen İstiklal Gecesi Programı’nın 13’üncüsü binlerce Mersinliyi Erdemli’de buluşturdu. Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir, Erdemli Ülkü Ocakları Başkanı Cevat Şahin, meclis üyeleri, Ülkü Ocakları ilçe başkanları, MHP il ve ilçe yöneticileri ile binlerce vatandaş katıldı. Programda İstiklal mücadelesinde yaşananlar anımsatılırken, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehadete eren kahramanlar anıldı.
Programda Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, birlik ve beraberliğin önemine işaret eden bir konuşma yaptı ve herkesi birlik olmaya davet etti. Başkan Kocamaz, “Bu güzel akşamda Erdemlimizde bir kez daha sizlerle beraber olmaktan onur duyuyorum. Ben şunu özellikle belirtmek istiyorum ki; bizler, ülkemizin zor bir dönemeçten geçtiği şu günlerde Türk Milliyetçileri olarak daha fazla birleşmeye ve aramıza sokulmak istenen fitneye fırsat vermemeye mecburuz. Tarihin yazılmaya başlandığı günden bu yana Türk Milleti üzerine oynanan oyunları anlatmaya kalksak günler sürer. Kurtuluş Savaşı’nda Aziz Atatürk’ün önderliğinde verilen büyük mücadele sayesinde bu topraklarda şanlı bayrağımızın altında huzurla yaşıyoruz. Büyümemizi, birliğimizi hazmedemeyenler bir taraftan Allah, bir taraftan İllallah diyerek milletimizi bölmeye çalışıyorlar. İşte bu hainlere fırsat vermemek için Türk Milleti’nin ülkücülere ihtiyacı var. Bu yüzden milletimizin her zamankinden daha fazla birleşmeye ve bütünleşmeye ihtiyacı var” dedi.
Başkan Kocamaz sözlerine, “15 Temmuz’da başımıza gelenleri hepimiz gördük. 15 Temmuz aslında herkesin aklını başına toplaması için bir fırsata dönüştürülmelidir. Tarih tekerrürden ibarettir ve 15 Temmuz’dan da ders çıkarılmazsa bu acı olayın da tekrarı yaşanabilir. O yüzden bizden sonraki nesillere, bizim devraldığımız noktadan daha ileri noktada bir Türkiye, bir Mersin, bir Erdemli teslim etmek zorundayız. Görev hepimizin. Kimse tek başına içinde bulunduğumuz badirelerden ülkemizi kurtaramaz. Onun için birleşmemiz, bütünleşmemiz ve birbirimize sahip çıkmamız lazım. Ben tekrar bu vesileyle 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni kutluyor, şehitlerimize rahmet diliyorum. Herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Ne mutlu Türküm diyene” şeklinde son verdi.
Erdemli Ülkü Ocakları Başkanı Cevat Şahin, Başkan Kocamaz’a günün anısına plaket takdim etti.
Konuşmaların ardından Erdemli Ülkü Ocakları Müzik Grubu, Grup Volkan ve Ahmet Şafak konseri ile katılımcılar İstiklal Gecesi’nde Çanakkale Zaferi’ni kutladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here